Architektura 21szego wieku : Pionowa Farma Plantagona

Mamy wspólnych architektów.
różne podejścia do problemu żywności, od wysoce konceptualnych po bardziej klasyczne.
Wydaje się, że więcej konkursów i klientów wymaga od architektów realizacji ogrodów do zbioru żywności lub stworzenia dostępnego rozwiązania żywnościowego, które będzie towarzyszyć strukturze.
Statystyki szacują, że ponad 80% ludności będzie mieszkać w miastach do 2050 r., A transport ropy konieczny do wysyłki żywności z obszarów wiejskich stanie się droższy.
Wkrótce dodanie alternatywnych metod uprawy nie będzie możliwe; będzie koniecznością, jeśli żywność dla miast ma pozostać opłacalna.
Brukagon, szwedzko-amerykańska firma, ostatnio stworzyła swoje podejście do pionowej idei farmy: kopuła geodezyjna zawierająca miejski Plantagon.
szklarnia.
Farma zmieni radykalnie sposób produkcji ekologicznej i funkcjonalnej żywności.
To pozwala nam produkować ekologicznie czyste powietrze i wodę w środowisku miejskim, nawet w dużych miastach, obniżając koszty i szkody środowiskowe, eliminując transport i dostarczając je bezpośrednio konsumentom.
wyjaśnił Plantagon.
Więcej o kopule po przerwie.Jeżeli zilustrowane zdjęcia, Plantagon przewiduje duże miasta przyjmujące ich rozwiązanie w szklarni.
Projekt ma dużą spiralną rampę, która zapewni przestrzeń niezbędną do wzrostu i produkcji żywności.
Szklana kopuła pokrywająca pochyłą przestrzeń zapewni niezbędne światło potrzebne do pielęgnacji ogrodów.
Ponieważ szkło jest zakrzywione, zmieniają się różne ilości światła słonecznego w zależności od kąta padania.
Obecnie firma współpracuje z Sweco, firmą konsultingową zajmującą się doradztwem, aby obliczyć, ile słońca dotrze do wewnętrznych ramp, gdy zmieniają się pory roku i położenie słońca na niebie.
To było dla nas poważne wyzwanie w Sweco.
Naszym celem było znalezienie rozwiązań technicznych, które pozwolą uprawiać rośliny o wysokiej jakości i dobrej gospodarce,.
powiedział Stephan St.
lered, konsultant w Sweco.
Podczas gdy wiele obszarów wciąż musi zostać odkrytych, Plantagon ma nadzieję, że pierwsze gospodarstwo w pełni funkcjonuje w ciągu 3 lat.
Jak widać w Inhabitat i Treehugger.
[więcej w: wilgotność powietrza, kto wynalazł beton, ocieplenia poddasza ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kto wynalazł beton ocieplenia poddasza wilgotność powietrza