Architektura 21szego wieku : Saegeling Medizintechnik Office / Gerd Priebe Architekci

Gerd Priebe, niemiecka firma architektoniczna, ukończyła nowy zakrzywiony budynek biurowy, aby rozbudować kompleks urządzeń medycznych Saegeling Medizintechnik w Heidenau w Niemczech.
Nowy budynek jest zbudowany organicznie i tworzy uderzającą atrakcję architektoniczną bezpośrednio przylegającą do istniejącej siedziby firmy ,.
wytłumaczyli architekci.
Więcej o nowym biurowcu po przerwie.
Architekci nie chcieli, aby ich nowa struktura dominowała w istniejących małych budynkach, które zajmują sąsiedztwo, więc elegancko zakrzywiona forma pasuje harmonijnie do istniejącego kontekstu urbanistycznego miasta.
.
Organicznie ukształtowane plany nowego budynku zapewniają nie tylko natychmiast rozpoznawalny i inteligentny związek z obszarem działalności firmy, ale również umożliwiają optymalną integrację otaczającej przestrzeni zewnętrznej.
wytłumaczyli architekci.
Nowy budynek biurowy podzielony jest na dwa główne obszary funkcjonalne: południowy – publiczny.
który obejmuje halę wejściową o podwójnej wysokości oraz sekcję północną, która obejmuje funkcje wewnętrzne, takie jak duży plan piętra otwartego biura firmy.
Podział ten pomaga projektowi osiągnąć optymalne wykorzystanie dostępnego obszaru.
Przezroczysta szklana skórka otula zakrzywioną fasadę budynku, łącząc obszary na zewnątrz i tworząc otwarte wnętrze dla wszystkich przestrzeni biurowych.
Krętą linią budynku pozwala odwiedzającym stale nowe widoki, a jego interakcja z konstrukcją umożliwia żywą grę cieni i światła w przestrzeni wewnętrznej .
wytłumaczyli architekci.
Jak widać na Dezeenie.
[patrz też: domy w stylu skandynawskim, ocieplenia poddasza, lekkie ścianki działowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: domy w stylu skandynawskim lekkie ścianki działowe ocieplenia poddasza