Budownictwo wczoraj i dzis : AIA zobowiązuje się do zaprojektowania katalizatora dla zdrowia publicznego

Amerykański Instytut Architektów (AIA) ogłosił dziesięcioletnie zaangażowanie w rozwój rozwiązań projektowych i technologicznych dla miast, które dotyczą wyzwań stojących przed zdrowiem publicznym, zrównoważonym rozwojem i odpornością na klęski żywiołowe.
AIA EVP i Chief Executive Officer Robert Ivy, FAIA, ogłosiły zobowiązanie do działania na corocznym spotkaniu Clinton Global Initiative (CGI), podczas którego gromadzi się ponad 1000 światowych liderów, aby zająć się tematem, Projektowanie dla Impactu .
.
Zobowiązanie AIA stanowi wyczerpujący wysiłek, aby zademonstrować związek między projektowaniem budynków a zdrowiem mieszkańców budynku.
powiedział Ivy.
I pozwoli nam przenieść siłę projektowania na arenę zdrowia publicznego i debatę.
Zobowiązanie AIA, angażujące zarówno monetarne, jak i niepieniężne.
Wkłady obejmują trzy inicjatywy: 1) Uniwersyteckie badania dotyczące rozwiązań opartych na rozwiązaniach: Trzy projekty uniwersyteckie zostały wybrane na finansowanie pierwszego roku, które pokazuje znaczenie wzornictwa dla zdrowia publicznego.
Ponadto Nagroda Latrobe 2013 przyznana przez AIA College of Fellows sfinansuje badania, które są zgodne z tym zobowiązaniem.
2).
Proces planowania społecznościowego: AIA mobilizuje interdyscyplinarne zespoły uniwersyteckie zaangażowane we współpracę z partnerami społecznymi i profesjonalnymi w jednym z największych miast na świecie, aby rozwiązywać złożone problemy za pomocą myślenia projektowego i innowacji technologicznych.
3) Pokaż nam swoją hackathon APPtitude: hack-a-thon, w którym eksperci komputerowi zbierają się, aby wymyślić najbardziej kreatywną aplikację lub rozwiązanie oparte na technologii do danej potrzeby lub problemu, trampoliny z procesu planowania społeczności poprzez zapewnienie powiązanego projektu i rozwiązania technologiczne.
Studenci i inni uczestnicy z różnych dziedzin będą mieli okazję konkurować o nagrodę, która rozpozna osiągalne, pomysłowe rozwiązania.
Odbiorcami pierwszych grantów badawczych w ramach projektu Decade of Design są: 1) Uniwersytet Texas A & M: ocena korzyści zdrowotnych społeczności, które można wykorzystać do życia: zestaw narzędzi do pomiaru wpływu zdrowotnych społeczności, które można spacerować, potwierdzony empirycznym opracowaniem projektu LEED dla rozwoju sąsiedztwa w Austin.
2) University of Arkansas: Fayetteville 2030: Tworzenie planu scenariuszy żywności w mieście: Badanie możliwości planowania i rozwiązań projektowych w celu stworzenia lokalnej infrastruktury żywnościowej przy jednoczesnym uwzględnieniu szybko rosnącej populacji.
3).
University of New Mexico: Ustanowienie interdyscyplinarnego Curriculum Health-Architecture: Program pilotażowy mający na celu opracowanie ram dla wdrażania trzyletniego interdyscyplinarnego programu do rozwiązywania problemów zdrowotnych w lokalnych dzielnicach.
Te projekty badawcze uruchamiają długofalowe zaangażowanie AIA w rozwój zdrowia publicznego poprzez projektowanie w Stanach Zjednoczonych i poza nim.
Jako że społeczności na całym świecie stają wobec coraz bardziej złożonych wyzwań związanych z jakością życia, AIA zdecydowała się współpracować z innymi partnerami w ramach Globalnej Inicjatywy Clinton (CGI) w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań.
Partnerzy i sponsorzy już zarejestrowani to Stowarzyszenie Collegiate Schools of Architecture (ACSA) i Rocky Mountain Institute (RMI).
Oczekuje, że AIA ogłosi dodatkowych sponsorów w najbliższej przyszłości.
przez AIA
[patrz też: ornament stylu doryckiego, tynki gipsowe czy cementowo wapienne, jak obliczyć schody ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jak obliczyć schody ornament stylu doryckiego tynki gipsowe czy cementowo wapienne