Budownictwo wczoraj i dzis : “Richard Meier. Budynek jako wystawa sztuki

David Ertl Odbywa się 30 września – 3 marca w Arp Museum Bahnhof Rolandseck w Remagen, w Niemczech,.
Richard Meier.
Budować jako sztukę.
Wystawa ilustruje złożony proces projektowania Richarda Meiera, wykorzystujący wybitne budynki i projekty z całej swojej historii pracy.
Główny nacisk zostanie położony na jego budynki muzealne, a także na projekty mieszkaniowe powstałe na początku jego kariery w USA.
Prezentowane prace na wystawie badają koncepcję architektonicznie skomponowanej przestrzeni na podstawie pięciu aspektów: strony, proporcji, światła, trasy i koloru.
Wystawa obejmuje wybór modeli, oryginalne szkice, renderingi i fotografie.
Więcej informacji po przerwie.
Niektóre z wystawianych na wystawie projektów muzealnych obejmują Atheneum, Getty Center, Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie, Muzeum Friedera Burdy i Stadthaus Ulm.
Inne projekty prezentowane na wystawie to znane projekty mieszkaniowe, takie jak Dom Douglasa, rezydencja Grotta, dom Saltzman i dom Shamberg.
.
David Ertl Richard Meier przez lata rozwijał swój charakterystyczny i dynamiczny styl architektury, aby stać się jednym z najbardziej wpływowych i szeroko naśladowanych architektów w Ameryce.
Jego praca celebruje naturalne światło i przestrzeń w odpowiedzi na otoczenie, w którym się znajduje, tworząc w ten sposób wysublimowane przestrzenie estetycznego oświetlenia i oświeconych wartości kulturowych.
Meier komentuje: To zaszczyt, że nasza praca jest wystawiona w Muzeum Arp, muzeum, które zaprojektowaliśmy i reprezentujemy filozofię Richarda Meiera i partnerów.
Z przyjemnością prezentujemy modele, rysunki i zdjęcia ilustrujące idee i zasady kierujące naszą pracą.
.
David Ertl Richard Meier.
Building as Art jest organizowany przez The Arp Museum Bahnhof Rolandseck i Richard Meier & Partners Architects.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
.
David Ertl
[hasła pokrewne: kto wynalazł beton, wełna mineralna isover, aparici ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: aparici kto wynalazł beton wełna mineralna isover