Po ukończeniu pierwszego cyklu dziesięciu lat, program studiów podyplomowych DIA (Dessau Institute of Architecture) jest gospodarzem międzynarodowego kolokwium na temat potencjału i konsekwencji absolwentów edukacji architektonicznej, postrzeganej jako laboratorium badań nad projektami.
DIA postrzega to kolokwium jako medium do przeglądu dekady własnych osiągnięć, a także jako kluczowy instrument wymiany poglądów na temat zaawansowanej edukacji architektonicznej i projektowej w ogóle, a zwłaszcza na temat kształcenia w zakresie wzornictwa.
W ramach kolokwium skoncentrujemy się na modelach ...
Ujęcie wody przemysłowej może być znacznie prostsze i tańsze, np. przy brzegu jeziora. Możliwe to jest po zabezpieczeniu rurociągu przed zamuleniem i zanieczyszczeniem roślinami wodnymi. Do ujęcia niewielkich ilości wody wystarcza studnia przybrzeżna o średn. 1,0- 1,5 m. Przewód grawitacyjny takiego urządzenia należy zaopatrzyć w zasuwę, a ponadto do okresowego płukania tego przewodu należy doprowadzić wodę pod ciśnieniem. Większe studnie przybrzeżne należy zaopatrzyć w siatkę pionową oddzielającą rury ssawne od dopływu wody z jeziora lub zbiornika. Przy ujęciu wody ze ...
Polskie biuro Toya Design podzieliło się z nami swoim najnowszym projektem, który zdobył I nagrodę w konkursie na Architektoniczną koncepcję modernizacji zespołu Grand Hall przy: Zamek.
Centrum Kultury w Poznaniu, Polska.
Projekt będzie realizowany w latach 2009-2011 z 70% funduszem Unii Europejskiej.
Koncepcja opiera się na idei przedłużenia przedpokoju na pierwszym piętrze przed Salą Wielką, aby utworzyć centralne ATRIUM, w którym koncentrują się wszystkie funkcje Zamku i gdzie spotykają się ścieżki jego zwiedzających.
Opis architekta i więcej zdjęć po przerwie.
...