Nowoczesna architektura : Cascade House / Paul Raff Studio

Położony w dzielnicy Forest Hill w Toronto, najnowszy zrównoważony pobyt Paula Raffa to połączenie odpowiedzialnej ekologicznie strategii budowlanej i eleganckiej kompozycji architektonicznej.
Rezydencja o powierzchni 353 m2, nazwana Cascade House, została zaprojektowana w formacji I wokół odkrytego basenu i oferuje wysoką jakość estetyki oraz przyjazne dla środowiska strategie.
Więcej o domu po przerwie.
.
Projekt jest ukształtowany wokół koncepcji ukazania architektury jako interfejsu pomiędzy mieszkaniem i krajobrazem.
wytłumaczył architekt.
Szczególna orientacja domu i jego wysokich okien została zaprojektowana w celu zmaksymalizowania jego potencjału dla naturalnego światła.
Orientacja, wysoka wydajność obudowy budynku z pasywnymi systemami solarnymi i wewnętrzna potrójna ściana z łupka, która wychwytuje dostępną energię słoneczną, aby ogrzać dom w godzinach wieczornych, wszystko to działa, aby stworzyć skuteczne, przyjazne dla środowiska podejście do światła i ogrzewania.
Wyraźny ekran o wysokości 13 stóp na fasadzie domu składa się z 475 paneli z niedrogiego, pionowo ułożonego w stosy szkła o grubości 19 mm.
Ten ekran prywatności pozwala na maksymalne rozproszenie światła, zapewniając jednocześnie uderzający element podczas oglądania z ulicy ..
Faktura ułożonych na sobie paneli oglądanych z wnętrza, wywołuje bycie uwikłanym w grzbiet fali .
Aby kontynuować ten efekt wodny, przeciwległy koniec pokoju otwiera się na taras i basen.
Jako uwaga na temat architekta, Paul Raff otrzymał w czerwcu tego roku w Montrealu obie nagrody Royal Architectural Institute of Canada Awards of Excellence.
Raff będzie pierwszym architektem, który otrzyma obie nagrody, które dodają innowacyjnej architekturze pięknej estetyki i ekologiczności.
Integrujemy wydajność środowiskową, ekonomię środków i kunszt architektury.
mówi Raff.
Żadna z tych obaw nie jest nowa, nowe jest myślenie, które pozwala osiągnąć wszystkie trzy jednocześnie: integralność.
Jak widać na designboom.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Bena Rahna i Steve a Tsai.
[więcej w: porzadek toskanski, wełna mineralna isover, stylowe kuchnie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: regulus grzejniki kanałowe stylowe kuchnie wełna mineralna isover