Posts Tagged ‘deska elewacyjna’

Kącik architekta – Najlepsze firmy zakwalifikowały się do zaprojektowania Canadian Art Center

Tuesday, May 29th, 2018

Galeria sztuki Winnipeg Galeria sztuki Winnipeg wyselekcjonowała sześć zespołów architektonicznych, które zostaną zakwalifikowane do projektu swojego nowego Centrum Sztuki i Edukacji Inuit (IALC).
W Centrum odbędzie się słynna kolekcja dzieł sztuki współczesnej Inuit, największy tego rodzaju na świecie, oraz programy Studio Art and Learning.
Wśród sześciu zgłoszonych na całym świecie zespołów znalazło się sześć zespołów: Will Bruder Architects i Peter Sampson Architecture Studio (Phoenix i Winnipeg) Diller Scofidio + Renfro (Nowy Jork) Kengo Kuma and Associates (Tokio) Michael Maltzan Architecture (Los Angeles) Patkau Architekci i LM Architectural Group (Vancouver i Winnipeg) Preston Scott Cohen z numerem TEN grupy architektonicznej (Boston i Winnipeg) Finaliści zostali poproszeni o przygotowanie rozszerzonych propozycji dla IALC.
Propozycje te zostaną przedstawione osobiście na spotkaniach z Komisją Selekcyjną w Winnipeg w październiku.
WAG planuje ogłosić zwycięski zespół do zaprojektowania IALC pod koniec października. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Toya Design wygrywa konkurs modernizacji Centrum Kultury Zamek

Saturday, May 5th, 2018

Polskie biuro Toya Design podzieliło się z nami swoim najnowszym projektem, który zdobył I nagrodę w konkursie na Architektoniczną koncepcję modernizacji zespołu Grand Hall przy: Zamek.
Centrum Kultury w Poznaniu, Polska.
Projekt będzie realizowany w latach 2009-2011 z 70% funduszem Unii Europejskiej.
Koncepcja opiera się na idei przedłużenia przedpokoju na pierwszym piętrze przed Salą Wielką, aby utworzyć centralne ATRIUM, w którym koncentrują się wszystkie funkcje Zamku i gdzie spotykają się ścieżki jego zwiedzających.
Opis architekta i więcej zdjęć po przerwie. …read more

Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Lake Houses Część I

Saturday, May 5th, 2018

Dom Pirihueico / Alejandro Aravena Poproszono nas o zaprojektowanie domu letniego / zimowego w odległym krajobrazie w najbardziej wysuniętej na południe części Chile.
Bardziej niż projekt, klient chciał przede wszystkim równania, które obejmowało wszystkie możliwe aspekty, które można uznać za zawarte; projekt musiał wtedy być tylko rozdzielczością tego równania.
Wulkaniczne miejsce, 4.000 mm deszczu rocznie, silne wiatry z północy i wschodu, widoki na jezioro (czytaj dalej.) CO2 Saver House / Peter Kuczia Ten zrównoważony dom.
jak kameleon.
wtapia się w otoczenie jeziora Laka na południu Polski. …read more

Budownictwo i architektura : Dwupoziomowy dom, by zrobić to dobrze / GRAFT

Saturday, May 5th, 2018

GRAFT był jedną z pierwszych praktyk, które rozpoczęły współpracę z Make It Right w celu przebudowy obszaru Lower 9th Ward w Nowym Orleanie.
Ich projekt domu jednorodzinnego został wybrany przez 3 właścicieli domów do tej pory, z 2 już ukończonymi i w fazie budowy.
Propozycja GRAFT dotycząca nowego zestawu domów dupleksowych, które przedstawiliśmy wczoraj, posiada certyfikat LEED Platinum i moim zdaniem proponuje ciekawą strategię łączenia się z poziomem ulicy, obowiązkową dla wszystkich projektów MIR.
Opis architekta i więcej zdjęć po przerwie: Po sukcesie pierwszej rundy projektów dla Dolnego IX okręgu zaproszono nową grupę architektów do projektowania mieszkań.
GRAFT przekazał inny projekt, tym razem z większym budynkiem dla maksymalnie dwóch rodzin. …read more