Posts Tagged ‘listwy ścienne’

Nowoczesna architektura : Nagrody Emirates Glass LEAF Awards 2012

Tuesday, May 29th, 2018

Musashino Art University Museum & Library, Tokio / Sou Fujimoto Architekci Ogłoszono wyniki 9.
edycji konkursu Emirates Glass LEAF Awards, honorując architektów projektujących budynki i rozwiązania, które wyznaczają standardy dla międzynarodowej społeczności architektonicznej.
Zwycięzcy zostali wybrani z imponującej listy finalistów przez międzynarodowe jury złożone z architektów, w tym Irvinga Brauera (prezesa, dyrektora firmy Brauer Associates), Phila Holdena (dyrektor zarządzający architektów Pascall + Watson), Lucy Bullivant (kurator, krytyk, autor), Paolo Brescia (partner Open Building Research) i Kasia Fiutowska (założycielka projektu Sketch Design).
Zwycięzcami w 2012 roku są: Ogółem zwycięzca w 2012 roku: Musashino Art University Museum & Library, Tokio / Sou Fujimoto Architekci To.
Wyrafinowane, ale proste rozwiązanie ., i doskonały przykład formy następującej funkcji. …read more

Nowoczesna architektura : Western Red Cedar Architectural Design nagradza zwycięzców

Saturday, May 5th, 2018

…read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Domy w Japonii Część I

Saturday, May 5th, 2018

Przedstawiliśmy całkiem ciekawe domy na AD.
Wielu z nich pochodzi z Japonii.
Tak więc, aby rozpocząć w tym tygodniu Rounding, wprowadzamy do naszej pierwszej oferty domów w Japonii.
House & Atelier / Atelier Bow-Wow Ponieważ trudno jest prowadzić 3 miejsca, w tym laboratorium uniwersyteckie, szukaliśmy miejsca na nasz dom i pracownię oraz.
Witrynę w kształcie flagi. …read more

Kocioł gazowy o wysokiej wydajności

Saturday, February 24th, 2018

Jest to leżący kocioł płomieniówkowy, w którym palniki są umocowane przy ścianie przedniej przed płomieniówkami. Każda płomieniówka ma swój własny palnik umocowany na rozdzielaczu gazu, obracającym się wokół osi pionowej, wskutek czego łatwo dostać się do palników rur grzejnych. W płomieniówkach są umocowane ognioodporne spiralne wkładki szamotowe mają one dzięki zawirowaniu spalin i dodatkowemu promieniowaniu poprawić przejmowanie ciepła na wewnętrzną stronę rurowych powierzchni grzejnych. W tylnej części kotła zbiera się spaliny w komorze dymowej i za pomocą wentylatora odprowadza do komina. Wydajność kotła dostosowuje się do zapotrzebowania przez jednoczesne dławienie ilości powietrza i gazu, wskutek czego można przeprowadzać regulację w zakresie wydajności 1 : 3 bez pogarszania sprawności. …read more