Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Lake Houses Część I

Dom Pirihueico / Alejandro Aravena Poproszono nas o zaprojektowanie domu letniego / zimowego w odległym krajobrazie w najbardziej wysuniętej na południe części Chile.
Bardziej niż projekt, klient chciał przede wszystkim równania, które obejmowało wszystkie możliwe aspekty, które można uznać za zawarte; projekt musiał wtedy być tylko rozdzielczością tego równania.
Wulkaniczne miejsce, 4.000 mm deszczu rocznie, silne wiatry z północy i wschodu, widoki na jezioro (czytaj dalej.) CO2 Saver House / Peter Kuczia Ten zrównoważony dom.
jak kameleon.
wtapia się w otoczenie jeziora Laka na południu Polski.
Kolorowe deski w elewacji z drewna odzwierciedlają ton wiejski krajobrazu.
Okno odsłania okładzinę z cementu z dodatkiem włókien, obrazy ramowe wsi.
Analogicznie do większości stworzeń, budynek jest symetryczny na zewnątrz, chociaż wewnętrzne strefy są ułożone asymetrycznie (czytaj więcej.) Dom nad jeziorem Rupanco / Alejandro Beals, Christian Beals Dom położony jest na skraju jeziora Rupanco, na południu Chile .
Teren o wymiarach 160 x 30 metrów ma 36 metrowy stok i widok na południe od jeziora.
Program domu miał obejmować salon i biuro, w którym można było przechowywać książki, zdjęcia i sprzęt wędkarski.
Jadalnia, kuchnia i taras miały mieć wizualną ciągłość, uczestnicząc jednocześnie razem i osobno w jednym miejscu (czytaj więcej.) + 5 Dom II w Aroeira / ARX To już drugi projekt urbanizacji golfa Aroeiry Oczywiście, pole trawników, stref piaskowych i jezior, w tym przypadku również obszar sosny.
Teren jest wąski i długi, lekko triangulowany i miękko nachylony wzdłuż działki.
Jest również gęsto zajęty przez duże sosny, które kończą się nagle na północy w bezpośrednim sąsiedztwie pola golfowego.
Dom składa się z trzech ciągłych ciał (czytaj więcej.) Villa Roling / Paul de Ruiter Klienci willi Röling są zapalonymi kolekcjonerami sztuki.
Uwielbiają być otoczeni dziełami sztuki.
Dlatego ich głównym życzeniem dotyczącym ich nowego mieszkania było to, że uczyniłoby największą sprawiedliwość ich kolekcją obrazów i rzeźb.
Jednak lokalizacja ich domu, na skraju jeziora Westeinderplas, jest tak wydatna, że nie było opcji, aby zrobić zamknięty tom (czytaj więcej.)
[więcej w: koszt studni głębinowej, jak obliczyć schody, lekkie ścianki działowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jak obliczyć schody koszt studni głębinowej lekkie ścianki działowe