Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Obudowa w Holandii

Holenderscy architekci mają wiele do pokazania nam ze swoich projektów.
Tak więc, aby rozpocząć w tym tygodniu Round Up, przynosimy wcześniej projekty mieszkaniowe z Holandii.
De Rokade / Arons en Gelauff Architecten W 2003 r.
Rada gminy Groningen rozpoczęła projekt.
Intense City.
aby miasto było zwarte, zwiększając gęstość zabudowy dzielnic wokół Centrum.
Blok mieszkalny Rokade znajduje się na jednym z pierwszych miejsc o podwyższonej gęstości i wyznacza róg Corpus den Hoorn Laan i Sportlaan, aleja zapewniająca dostęp do dzielnicy Hoornse Meer (czytaj dalej.) De Plussenburgh / Arons en Gelauff Architecten W 2001 roku konkurs z zaproszeniem poprosił o projekt dla projektu mieszkaniowego dla emerytów.
Celem konkursu było zaprojektowanie standardu jakości architektonicznej dla przyszłych projektów w ambitnej przebudowie centrum IJsselmonde.
Projekt dla seniorów w wieku 55 lat i starszych został zainspirowany nadchodzącym przejściem na emeryturę pokolenia hippisów (czytaj więcej.) FARO wygrywa konkurs na zrównoważony design z wieżą mieszkalną Miasto Almere zorganizowało konkurs projektowy na miejskie wille i wieżę mieszkalną dla parku Cascade .
Projekty te musiały pasować do ambicji stworzenia Cascade Park jako okna zrównoważonego rozwoju : inspirujący przykład ekologicznego, społecznego i ekonomicznego zrównoważonego rozwoju (czytaj więcej.) + 5 Blok 16 / René van Zuuk Architekten Block 16 jest częścią plan główny zaprojektowany przez OMA dla nowego prestiżowego centrum miasta w Almere.
Autonomiczny blok ekspresji reaguje na dwa warunki: falujący znak końcowy jako rodzaj strażnika wejścia do portu.
Na drugim końcu ruch jest wygładzany, a budynek wpasowuje się w prostokątną kratkę sąsiednich szklanych bloków mieszkalnych (czytaj dalej.) Westerdok Apartments / MVRDV Budynek, który został właśnie ukończony o całkowitej powierzchni 6000 m2 zawiera 46 mieszkań i przedszkole.
Każdy apartament posiada balkon o różnej głębokości, rozciągający się wzdłuż całej fasady, oferując różnorodne przestrzenie zewnętrzne i widoki na zachodnie portowe Amsterdam.
Szklana fasada od podłogi do sufitu może być całkowicie otwarta i kontrastuje z innymi budynkami (czytaj dalej.)
[patrz też: ornament stylu doryckiego, nowoczesne rolety wewnętrzne, panele fotowoltaiczne opłacalność ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: nowoczesne rolety wewnętrzne ornament stylu doryckiego panele fotowoltaiczne opłacalność