Posts Tagged ‘beton dekoracyjny’

Budownictwo wczoraj i dzis : “Zaprojektuj edukację jako laboratorium badawcze”, konferencję w DIA

Saturday, May 5th, 2018

Po ukończeniu pierwszego cyklu dziesięciu lat, program studiów podyplomowych DIA (Dessau Institute of Architecture) jest gospodarzem międzynarodowego kolokwium na temat potencjału i konsekwencji absolwentów edukacji architektonicznej, postrzeganej jako laboratorium badań nad projektami.
DIA postrzega to kolokwium jako medium do przeglądu dekady własnych osiągnięć, a także jako kluczowy instrument wymiany poglądów na temat zaawansowanej edukacji architektonicznej i projektowej w ogóle, a zwłaszcza na temat kształcenia w zakresie wzornictwa.
W ramach kolokwium skoncentrujemy się na modelach pedagogicznych, które kładą nacisk na projekt eksperymentalny i podejście do działalności badawczej jako nowych podstaw dla edukacji projektowej.
Zróżnicowane interpretacje idei laboratorium projektowego jako alternatywy dla studia projektowego zostaną krytycznie przedstawione i zostaną wprowadzone komponenty takich modeli.
Lokalizacja jest Bauhaus Lecture Hall (Arch. …read more

Nowoczesna architektura : Crystal Clear / CFM Lller Architects + Kristin Jarmund Arkitekter

Saturday, May 5th, 2018

Firma CF M.
Ller Architects, we współpracy z Kristin Jarmund Arkitekter, wygrała wielki konkurs na zaprojektowanie nowego punktu orientacyjnego dla Oslo.
Ich projekt, zatytułowany Crystal Clear, składa się z trzech wież, które składają się ze skumulowanych, pryzmatycznych brył, które zapewnią dynamiczny nowy dodatek do panoramy miasta.
Więcej o wieżach po przerwie.
Trzy wieże o powierzchni 90 000 m2 będą obejmować biura, powierzchnie komercyjne i ewentualnie mieszkania. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Konkurs Benetton / Scheurwater + Hoven

Saturday, May 5th, 2018

Oprócz konkursu Benetton, w którym uczestnicy mieli możliwość ponownego zdefiniowania wpływu handlu detalicznego na krajobraz miejski, uczestnicy mieli także możliwość wyboru projektu budynku A.
lub.
Budynek B ..
Podczas gdy podzieliliśmy się niektórymi zwycięskimi propozycjami dla Budynku A (Grzegorz Witold Woronowicz i Giuseppe Iodice), dzielimy teraz Maarten Scheurwater i Oliver van den Hoven.
Propozycję budynku B, który zajął drugie miejsce w konkursie. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Xixi Wetland Art Museum / Studio Pei-Zhu

Saturday, May 5th, 2018

Chińskie Studio Pei-Zhu zaprojektowało Muzeum Sztuki Mokradła Xixi znajdujące się w wiejskiej przyrodzie zachowane w pobliżu Hangzhou w Chinach.
Koncepcja ta wynika z interakcji między budynkiem a przyrodą.
Gdy liście spadają z drzew, pojawiają się naturalnie na ziemi.
Powstała forma tworzy schronienie przed ziemią.
Ten projekt tworzy oryginalne cechy rozproszonych, opadłych liści i schronienie przez pięć budynków. …read more