Posts Tagged ‘listwy przysufitowe’

Architektura i nowoczesne budownictwo – W toku: Doha Office Tower, Katar / Ateliers Jean Nouvel

Saturday, May 5th, 2018

Tim Harris podzielił się z nami kilkoma zdjęciami wieży biurowej Doha Office Tower w Katarze, 45-piętrowej wieży autorstwa Jeana Nouvela, która jest obecnie w budowie i ma interesującą skórę.
Tim mówi: The Tower jest w dzielnicy West Bay w Ad-Dauha, w pobliżu słynnego piramidalnego hotelu Sheraton, zbudowanego w latach 80-tych, kiedy był sam i zakończył widok najpiękniejszych Corniche na Bliskim Wschodzie.
Teraz jest szał budownictwa i ten obszar stał się finansowym i biznesowym centrum miasta.
Wieża Nouvela znajduje się w mieszanej torbie budynków, z których niektóre pochodzą bliżej hotelu Sheraton, ale zostały zbudowane w ciągu ostatnich kilku lat.
Sąsiedni cylindryczny budynek, który rozszerza się na dole i na górze, to. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : “Zaprojektuj edukację jako laboratorium badawcze”, konferencję w DIA

Saturday, May 5th, 2018

Po ukończeniu pierwszego cyklu dziesięciu lat, program studiów podyplomowych DIA (Dessau Institute of Architecture) jest gospodarzem międzynarodowego kolokwium na temat potencjału i konsekwencji absolwentów edukacji architektonicznej, postrzeganej jako laboratorium badań nad projektami.
DIA postrzega to kolokwium jako medium do przeglądu dekady własnych osiągnięć, a także jako kluczowy instrument wymiany poglądów na temat zaawansowanej edukacji architektonicznej i projektowej w ogóle, a zwłaszcza na temat kształcenia w zakresie wzornictwa.
W ramach kolokwium skoncentrujemy się na modelach pedagogicznych, które kładą nacisk na projekt eksperymentalny i podejście do działalności badawczej jako nowych podstaw dla edukacji projektowej.
Zróżnicowane interpretacje idei laboratorium projektowego jako alternatywy dla studia projektowego zostaną krytycznie przedstawione i zostaną wprowadzone komponenty takich modeli.
Lokalizacja jest Bauhaus Lecture Hall (Arch. …read more

Budownictwo i architektura : Vision 2030 / MVRDV

Saturday, May 5th, 2018

Oczekuje się, że miasto Almere wymagać będzie tysięcy nowych rezydencji, miejsc pracy i powiązanych obiektów.
MVRDV otrzymało zlecenie współpracy z miastem w celu zaprojektowania wizji struktury koncepcyjnej, aby sprostać tak drastycznej ekspansji.
Wizja MVRDV Vision 2030 stworzy ramy dla zaspokojenia wzrostu od około 20 lat.
.
Wizja struktury dla Almere to coś więcej niż miejski plan. …read more

Nowoczesna architektura : Cascade House / Paul Raff Studio

Saturday, May 5th, 2018

Położony w dzielnicy Forest Hill w Toronto, najnowszy zrównoważony pobyt Paula Raffa to połączenie odpowiedzialnej ekologicznie strategii budowlanej i eleganckiej kompozycji architektonicznej.
Rezydencja o powierzchni 353 m2, nazwana Cascade House, została zaprojektowana w formacji I wokół odkrytego basenu i oferuje wysoką jakość estetyki oraz przyjazne dla środowiska strategie.
Więcej o domu po przerwie.
.
Projekt jest ukształtowany wokół koncepcji ukazania architektury jako interfejsu pomiędzy mieszkaniem i krajobrazem. …read more